אטרקציות בירושלים

שוק מחנה יהודה

מי לא שמע על שוק מחנה יהודה, השוק בה"א הידיעה? ביקור בשוק מזמן לנו מפגש עם הריחות, הצבעים, קריאות הרוכלים, סירים מלאי כל טוב על גבי פתיליות, ואפילו כמה הפתעות "יאפיות" בין דוכני הדגים והעופות. כן, כן, לא תאמינו, אבל בשוק מחנה יהודה, או כמו שהירושלמים קוראים לו "מחניודה", אפשר למצוא מסעדות ובתי אוכל מכל הסוגים, אספרסו-ברים, חנויות תכשיטים מעוצבות, ואפילו חנויות של בגדי מעצבים. שוק של פעם ושל עכשיו. הסיור מומלץ בימים ב'-ו'.

העיר העתיקה

העיר העתיקה בירושלים היא אזור עתיק של ירושלים בשטח שגודלו כקמ"ר אחד, המוקף על ידי חומות ירושלים. כן נכלל בעיר העתיקה הר ציון, הנמצא מחוץ לחומות אך צמוד להן. החומות המקיפות את העיר העתיקה נבנו בשנים 1535-1538, על ידי הסולטן הטורקי סולימאן הראשון. בישראל, הביטוי "העיר העתיקה" מתייחס לעיר העתיקה בירושלים. סיור בעיר העתיקה בכל עונות השנה ממלא בתחושת הוד וקדושה.

סיור בחומות

חומת ירושלים העתיקה מקיפה אזור שגודלו מגיע למעט פחות מקילומטר רבוע אחד, הנקרא העיר העתיקה של ירושלים. החברה לפיתוח מזרח ירושלים מפעילה את טיילת החומות, המאפשרת לטייל על חומות ירושלים בשני מסלולים. בתוך החומה משולבת מצודת מגדל דוד (ליד שער יפו) וכן מתחם הר הבית. בקטעים מסוימים ניתן לראות את יסודות החומה המונחים על יסודות הסלע הטבעי.

גן החיות התנ"כי

גן החיות התנכי במיקומו הנוכחי נפתח לציבור בשנת 1993 באזור מנחת (מלחה) שבדרום מערב ירושלים. גן החיות התנכי החדש משתרע על שטח של 250 דונמים, והוא משתלב היטב בנוף ההררי של הסביבה. בגן מערכת בריכות, אגם גדול ומפלים המקושרים ביניהם. משטחי דשא נרחבים ושפע של פינות חמד מוצלות מקיפים את מקורות המים.

רובע ממילא

רובע הקניות והבילוי החדש של ירושלים, מציג שילוב מדהים של היסטוריה ושדרת קניות מודרנית. הרובע ממוקם בשכונת ממילא ההיסטורית ומשלב בין המבנים ההסטוריים של השכונה (כגון "חדר הרצל") שעברו חידוש, מנזר סן ונסן דה פול היפהפה ומתחם הקניות המודרני ומהווה פנינה ארכיטקטונית. רחוב הקניות הארוך מסתיים בצידו המערבי בשער יפו ומוזיאון מגדל דוד.